VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

8 października 2020 roku nasza grupa wzięła udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy zawodnik otrzymał numerek startowy, a przed rozpoczęciem biegu wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową. Każdy kilkakrotnie przebiegł dystans 400 m, co łącznie daje 552 m. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Radości było co nie miara, zwłaszcza gdy dowiedzieliśmy się, że pobiliśmy rekord z zeszłego roku Sportowcy zadowoleni wrócili do przedszkola. Z pewnością ten dzień można zaliczyć do wyjątkowych dni w przedszkolu, bo towarzyszył mu optymizm, radość, dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i liczne pozytywne przeżycia i emocje.