Swobodne zabawy dzieci

Zabawa pełni w życiu dziecka bardzo ważną rolę i pozwala mu na zdobycie wielu umiejętności. Aktywność podczas zabawy z innymi dziećmi ma ogromne znaczenie – dziecko nabywa umiejętność kierowania własnym zachowaniem, dostosowuje się do norm i reguł, uczy się dawać, brać, dzielić się, kształtuje się w nim cierpliwość w dążeniu do celu. Dziecko uczy się wytrwałości, współpracy w grupie, życzliwości, chęci niesienia pomocy. Rozwija się też poczucie obowiązku i odpowiedzialności, a podczas zabawy dziecko zaczyna sprawniej komunikować się z innymi uczestnikami. Uczy się odróżniać świat fikcji od świata realnego, uczy się norm społecznych, rozwija współpracę, rozwija kreatywność i pomysłowość. Dlatego w naszej grupie oprócz ciekawych zajęć zawsze będzie czas na tzw. swobodną zabawę dzieci. Sami zobaczcie w naszej galerii.