Poranek patriotyczny w naszej grupie

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości, dzieci z naszej grupy uczestniczyły w poranku patriotycznym, zorganizowanym w naszej sali. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały koncertu „Polska, nasz wolny kraj”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom symboli narodowych, pieśni patriotycznych oraz postaci Józefa Piłsudskiego, jak i kształtowanie postaw patriotycznych. Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. O godzinie 11.11 w ramach akcji MEN „Szkoła, Przedszkole Do Hymnu” wszystkie przedszkolaki stanęły do jego odśpiewania (nasze maluchy wiedza już, że wtedy należy stać na baczność). Na koniec dnia każde dziecko zaniosło do domu własnoręcznie wykonaną flagę.