Polska Niepodległa

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Pielęgnując tradycje 10 listopada w naszej grupie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów, było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
W tym dniu dzieci uczciły pamięć poległych Polaków poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek oraz wygrywanie melodii patriotycznych na dzwonkach. Przedszkolaki przez cały tydzień przygotowały się do tego święta wykonując rozmaite zadania przygotowane przez panie nauczycielki. Wykonały flagi i kotyliony na występ.
O godzinie 11:11 przystąpiły do akcji #szkoła do hymnu – odśpiewując cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.