Projekt „Wiatr”

Temat wydawałoby się dość abstrakcyjny dla dzieci. Jednak one wykazały się sporą wiedzą i dużym zaciekawieniem. Uczestniczyły w różnego typu zabawach i eksperymentach, których celem było wywołanie wiatru. Zwracałyśmy szczególną uwagę na prawidłowe nabieranie powietrza nosem i wypuszczanie ustami. Każdego dnia obserwowały jego siłę i kierunek na spacerach oraz przez okno (obracające się wiatraczki i paseczki zawieszone na tarasie). Zaznaczały jego kierunek za pomocą strzałki zawieszonej na oknie. Uczyły się także wierszy i piosenek, oglądały filmy edukacyjne, w których występował. Przedszkolaki wiedzą też, że wiatr może być dobry jak i zły. Dowiedziały się również jak należy  zachowywać się kiedy  wieje z ogromną siłą. Mamy nadzieję, że udało nam się zaciekawić dzieci tym zjawiskiem atmosferycznym.