Projekt edukacyjny Choinka

W grudniu realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem CHOINKA. Dzięki działaniom podejmowanym w trakcie realizacji projektu, dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje drzew iglastych oraz dlaczego je ubieramy i nazywamy choinką. Obejrzały film edukacyjny oraz wysłuchały opowiadania „Historia choinki świątecznej”. Porównywały wygląd świątecznego drzewka dawniej a dziś. Dzieci przyglądały się z bliska gałązkom drzew iglastych oraz szyszkom przy pomocy mikroskopu cyfrowego i lupy. Ponadto przedszkolaki wykonały szereg prac plastycznych, uczyły się wierszy i piosenek o choince. Na koniec przygotowaliśmy stroiki świąteczne z użyciem gałązek świerku, szyszek oraz innego materiału przyrodniczego i plastycznego. Zajęcia realizowane w czasie projektu wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci, poszerzyły ich wiedzę oraz umiejętności, a także rozbudziły jeszcze większą radość z oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.