Zimowe zabawy – pomagamy ptakom

Pani Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i wraz z rozpoczęciem się zimowych ferii sypnęła nam białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym samym wielką radość naszym przedszkolakom, które postanowiły wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie oraz lepiąc śniegowego bałwana. Wszystkie dzieci wiedziały, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.
Zima to też trudny czas dla ptaków w ogrodzie. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. W ogrodzie pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, sikory, dzięcioły, gawrony, kosy, gołębie. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków – niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy nasze przedszkolaki dokarmiają je systematycznie. Ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego źródła pokarmu i często nas odwiedzają.