Wielkanoc – zdalne nauczanie

W związku z zaistniałą sytuacją, już kolejny rok, tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych utrwalaliśmy w warunkach edukacji domowej za pośrednictwem przekazywanych oferty edukacyjnych. Dzieci zapoznały się z zwyczajami związanymi z wielkanocnymi tradycjami: robieniem palmy, malowaniem jajek, przygotowaniem wielkanocnego koszyczka. Opowiadały o tym, co powinno znaleźć się na świątecznym stole i w wielkanocnym koszyku. Usprawniały aparat artykulacyjny przez ćwiczenia wykonywanie podczas słuchania opowiadania. Dbały o wysiany owies i rzeżuchę. Odczytywały proste wyrazy związane z tematem Wielkanocy: baranek, pisanka, dzieliły na sylaby słowa: Wielkanoc, pisanki, baranek, zajączek, koszyczek, kurczaczek, rzeżucha. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, muzycznych, oddechowych. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za dotychczasową współpracę w tym zakresie i fotorelacje z Waszych wspólnych działań.