Poznajemy zawody

Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy i edukacji a także pobudzanie i rozwijanie zdolności oraz zainteresowań dzieci. Dzieci oglądając prezentacje multimedialne i wykonując różne zadania miały okazję poznać zawody: krawcowej, rolnika, malarza i kucharza. Wiele radości przedszkolaki miały wcielając się w dany zawód. Samodzielnie przyszywali guziki, powstały wspaniałe obrazy, wzbogaciliśmy nasz przedszkolny ogródek o pomidory, sałatę i kwiaty oraz upiekliśmy smaczne i zdrowe ciasteczka z jabłkiem. Wybrać zawód – trudna sprawa, dla Was jeszcze to zabawa. Każdy zastanawia się kim chciałby zostać kiedy dorośnie. Wybór odpowiedniego zawodu może przynieść dużo radości, dzięki czemu będziemy chcieli wykonywać go nawet całe życie. Ciekawe jesteśmy czy Wy już wiecie kim chcielibyście zostać w przyszłości? Może któryś z poznanych zawodów, które poznaliście Wam się spodobał?