Międzynarodowy Dzień Kropki

W 2003 r Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. KROPKA, w której opowiada historię dziewczynki o imieniu Vashtii. Dzięki mądrości nauczycielki plastyki bohaterka książki uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Opowiadanie stało się inspiracją obchodzonego od 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki.
15 września w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wzbudzanie u dzieci pomysłowości, zachęcenie  do działania i tworzenia to cel, który w tym dniu nam przyświecał. Tego  dnia kropka towarzyszyła nam wszędzie. Ubrania  dzieci i pracowników były w różnorodne małe kropeczki i duże kropki.
Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Z uwagą wysłuchały opowieści o tym jak zwykła, kolorowa kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy  ma jakieś zdolności. Dzieci dostrzegły, że w naszym otoczeniu jest wiele kropek, których na co dzień nie zauważamy. Przedszkolaki wykonały różnorodne prace plastyczne a bohaterką była oczywiście  kropka. Tego dnia było kolorowo, radośnie  i bardzo, bardzo  kreatywnie.