Kolorowe dni w przedszkolu – czerwony jak…

W dniu 29.09.2021 w grupie I odbyły się zajęcia pod hasłem „KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU – CZERWONY JAK JABŁKO” których głównym celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Tego dnia każdy uczestnik spotkania miał na sobie garderobę w kolorze czerwonym a, hasło dnia „Czerwone stroje mamy i do zabawy razem ruszamy”. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, rozwiązywały zagadki słowne o owocach w kolorze czerwonym. Była zabawa taneczna do piosenki – „Czerwone jabłuszko”, zabawy plastyczne – lepienie jabłek z masy solnej i ich malowanie, wypełnianie brakujących części jabłka plasteliną. Następnie dzieci wykonały zdrowe i smaczne mandale ze zgromadzonych przy współudziale rodziców owoców na talerzykach papierowych, a później dokonały ich degustacji. Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej, zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe owoców, utrwalenie wiadomości o owocach w różnych zabawach.