Kolorowe dni w przedszkolu – pomarańczowy jak marchewka

W dniu 13.10.2021 roku dzieci z grupy I uczestniczyły w zabawach w ramach obchodów kolorowych dni – tym razem był kolor pomarańczowy. Tradycyjnie dzieci i panie miały na sobie ubrania w kolorze pomarańczowym. W trakcie różnorodnej aktywności dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych do piosenki „Urodziny marchewki”, „Witaminki”, rozwiązywały zagadki słowne o pomarańczowych warzywach i owocach, rozpoznawały je również za pomocą dotyku. Druga część zajęć miała charakter praktyczny – dzieci  z pomocą pań wykonały sok marchwiowo-jabłkowy, a następie degustowały się jego pysznym smakiem.  W tym dniu również zajęcia języka angielskiego przebiegły pod hasłem pomarańczowego dnia. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe owoców i warzyw.