Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubione bajki i bajkowych bohaterów. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują, uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.
Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych, kolorowych, bajkowych  strojach, które zaprezentowały podczas piosenki „Witajcie w naszej bajce.” Były także zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych bardziej i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz tańce. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.