Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło. Wybrana data, 5 listopada, nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Od samego rana wszystkie przedszkolaki przebrane już w swoje wymarzone przez siebie bajkowe postaci weszły na swoje sale . Tam przy dźwiękach bajkowych piosenek wspaniale się bawiły tańcząc i tworząc bajeczne taneczne korowody. Zaraz po śniadaniu wysłuchały fragmentów bajek, rozwiązywały zagadki, oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz układały puzzle z bajkową postacią. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.