Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Dlatego 5 listopada 2021 roku również w naszym Przedszkolu dzieci obchodziły tak wspaniały „Dzień Postaci z Bajek”. Od samego rana wszystkie przedszkolaki przebrane już w swoje wymarzone przez siebie bajkowe postacie weszły na swoje sale . Tam przy dźwiękach piosenek o bajkach (Abrakadabra pięknych bajek świat”, „Dziadkowe bajeczki”, „Bajeczki, książeczki”, „Witajcie w naszej bajce” ) wspaniale się bawiły tańcząc i tworząc bajeczne taneczne korowody. Zaraz pośniadaniu wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały postacie i tytuły utworów . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz układały i przyklejały puzzle z bajkową postacią. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.