Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszej grupie świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Wszystkie dzieci, pięknie i odświętnie ubrane, uczestniczyły w zajęciach poświęconych naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki o godz.11:11 w postawie na baczność pięknie zaśpiewały hymn państwowy. Było bardzo uroczyście. W tym dniu także, dzieci poznawały historię swojego kraju słuchając opowiadań, wierszy i pieśni patriotycznych. Utrwalały też symbole narodowe. Kodowały na macie flagę Polski, czytały globalnie. Wykorzystując mapę Polski utrwalały ważniejsze miasta, rzeki, miejsca, sąsiadów naszego kraju. Emocje i wiedza przedszkolaków znalazły wyraz w różnorodnych działaniach plastycznych. Z pewnością dzień ten, upływając w radosnej atmosferze wielu aktywności, przyczynił się do poszerzenia wiedzy o Polsce i naszych świętach narodowych.