Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”

25 listopada w naszej grupie, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem lub innym ukochanym pluszakiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, brązowe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków podczas oglądania prezentacji. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, wiersze, piosenki o tematyce misiowej.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy – wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.