Hej kolęda, kolęda

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także w naszym przedszkolu nastał ten cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. 21 grudnia, od samego rana w salach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały przygotowane wcześniej wiersze i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Następnie nastała długo oczekiwana chwila – uroczysty obiad wigilijny. Panie z poszczególnych grup złożyły przedszkolakom świąteczne życzenia, po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego obiadu przy świątecznie udekorowanych stolikach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają w dzieciach znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz przede wszystkim wzmacniają w nich bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie.