Dzień Biały

Tego dnia, dzieci ubrane w kolorze białym, brały udział w aktywnościach związanych   z promocją zdrowia. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały produkty mleczne (m.in. kefir, jogurt naturalny, maślankę, twaróg, śmietanę) oraz warzywa białego koloru (por, cebula, czosnek, pietruszka, seler), czyli takie które powinniśmy spożywać o tej porze  roku w naszej strefie klimatycznej, bo są dostępne, a poza tym nie do końca zdajemy  sobie sprawy  z ich wartości odżywczych. Dzieci spożywały także kanapki z twarogiem, cebulką oraz czosnkiem -wg upodobań smakowych, które własnoręcznie wykonały oraz rysowały na tackach z kaszą manną. Zajęcia rozpoczęły się od bajki o Białej Krainie i Czarnoksiężniku Koloruchu i biorąc przykład z króla z opowiadania przedszkolaki farbowały świat na różne kolory, no może nie cały świat, tylko mleko.