Kolorowe dni w przedszkolu – szary jak…

W dniu 16.02.2022 roku dzieci z grupy I uczestniczyły w zabawach w ramach obchodów kolorowych dni – tym razem był kolor szary. Tradycyjnie dzieci i panie miały na sobie ubrania w kolorze szarym. W trakcie różnorodnej aktywności dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych do piosenki „Gimnastyka”, „Witaminki”, wysłuchały wiersza S. Jachowicza „Chory kotek” i wypowiadały się na temat jego treści. Następnie dzieci brały udział w zabawie „ Wesoła buźka, smutna buźka” – określały za pomocą symbolu produkty zdrowe i niezdrowe. Druga część zajęć miała charakter praktyczny – dzieci wykonały plakat grupowy segregując produkty na zdrowe i niezdrowe. Dzieci obejrzały również wystawę „Ile cukru zawierają ulubione napoje”. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na negatywny wpływ fast foodów i słodyczy na zdrowie.