Kolorowe dni w przedszkolu – ŻÓŁTY

Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się kolejny kolorowy dzień – tym razem był to kolor żółty. Głównym celem zajęć było propagowanie wśród najmłodszych zdrowego odżywiania, doskonalenie umiejętności rozróżniania i nazywania kolorów oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi. Dzieci ubrane były w kolorze żółtym. We wszystkich grupach zajęcia dotyczyły koloru żółtego – dzieci szukały przedmiotów w kolorze żółtym, wykonały prace plastyczne z żółtymi owocami (ananas, banan, cytryna), bawiły się z żółtymi balonami. Przedszkolaki brały udział w zabawach badawczych, gdzie poprzez zmysły rozpoznawały żółte owoce oraz wraz z Paniami wykonały lemoniadę cytrynową. Podczas zajęć w każdej grupie panowała radosna atmosfera, a żółty kolor dodał wszystkim dzieciom wiosennej energii.