Powitanie wiosny

Powitanie wiosny to dla naszych przedszkolaków wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które każda grupa rozpoczęła dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, dzieci szukały oznak nowej pory roku, poznawały piosenki i wiersze o tematyce wiosennej i wykonały szereg kolorowych prac plastycznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały również w wykonaniu wiosennych kwiatów z bibuły czy kolorowego papieru oraz grzechotek pozwalających „budzić” wiosnę. 21 marca nasze Przedszkolaki wraz z Paniami wyruszyły na spacer ulicami miasta. Trzymając w rękach kwiaty i grzechotki, wyruszyliśmy kolorowym korowodem z okrzykami „Precz zimo zła” odstraszając zimę, a piosenkami o wiośnie, przywołując tę radosną porę roku. I tak kolorowym, ale już wiosennym, uśmiechniętym pochodem wszyscy wrócili do przedszkola.