Dbamy o nasze zdrowie

Tegoroczny Narodowy Dzień Sportu obchodzony 6 kwietnia 2022 roku był okazją do zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych. Wychowankowie musieli wykazać się zwinnością, skocznością oraz celnością w czasie pokonywania torów przeszkód. Dzieci brały udział w zabawach sportowych przy muzyce. Każde dziecko znalazło tego dnia coś miłego, atrakcyjnego, ekscytującego dla siebie. Jednocześnie wychowankowie poprzez udział w tych różnorodnych zadaniach kształtowali świadomość własnego ciała, orientację w przestrzeni, szybkość, gibkość oraz pomysłowość.
7 kwietnia 2022r. w Światowy Dzień Zdrowia dzieci rozmawiały o działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi. W trakcie edukacji przedszkolnej dzieci uczą się jak dbać o zdrowie. Wdrażane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, wyrabiane są nawyki żywieniowe, higieniczno-kulturowe związane z czystością, hartowaniem, higieną wzroku, słuchu, układu nerwowego.