Dzień Zdrowia

7 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia i zachowań prozdrowotnych. Wszystkie przedszkolaki brały udział w dyskusji i odpowiadały  na pytanie „co to jest zdrowie?”, co możemy zrobić aby zdrowia zachować? Dzieci zapoznały się z wierszem B. Lewandowskiej ” Na zdrowie”. Następnie przedszkolaki miały okazję stworzyć obrazek owocu, samodzielnie go wyszywając za pomocą muliny i nitki. Kolejnym etapem zajęć było przygotowanie pysznej i zdrowej sałatki owocowej. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniale!