Wielkanoc

Wielkanoc! Wielkanoc!
Wielka radość w sercu,
gdy stąpasz po świecie –
kwitnącym kobiercu.

Na stole pisanki
Pięknie malowane
Wśród zieleni trawy
Cukrowy baranek.

Bazie w wazoniku,
ciasta i wędliny …
WIELKANOC – i wielkie
spotkanie rodziny!

Dzieci z grupy I miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. W swobodnych wypowiedziach na temat świąt dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami. Słuchały wierszy, opowiadania, piosenek o w/w tematyce. Obejrzały prezentację multimedialną o tradycjach wielkanocnych. Dzieci wymieniały tradycje jakie są co roku w ich domach: święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmingus dyngus. Dzieci malowały farbami plakatowymi jajka ze styropianu, a następnie dekorowały je naklejkami, cekinami, wstążeczkami, wykonały kompozycje z gotowych dekoracyjnych elementów na sylwecie pisanek i kartki świąteczne. Wykonane ozdoby wraz z życzeniami świątecznymi dzieci zabrały do swoich domów.