Wielkanoc

Mówi zając do baranka, 
jaka piękna ta pisanka,
Wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka,
teraz biega, głośno krzyczy,
że wesołych świąt życzy!

W czasie przedświątecznym, dzieci z gr. II poznały wiele wielkanocnych tradycji; przedszkolaki dzieliły się też własnymi doświadczeniami, brały udział w rozmaitych zajęciach, zabawach oraz oglądały filmy edukacyjny on-line dotyczący świąt. Bardzo ważne było składanie życzeń w różnych instytucjach, gdzie w zamian dzieci otrzymały słodkości. Podczas wspólnych spacerów alejkami miasta w blasku słońca przedszkolaki podziwiały kolorowe dekoracje i jajo, które własnoręcznie pomalowały farbami. W tym pięknym czasie dzieci również przygotowały wiele wspaniałych prac plastycznych i kartki świąteczne z życzeniami od dzieci i pań dla swoich rodziców oraz rodzeństwa. Był to czas, który z pewnością utkwi w pamięci dzieci.