Kolorowe dni w przedszkolu – „Zielony” jak…

We wtorek 20.04 obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień koloru zielonego”, podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Tego dnia wspólnie z dziećmi „poszukiwaliśmy” koloru zielonego na ilustracjach i w przedszkolnym otoczeniu, nazywaliśmy przedmioty z natury w kolorze zielonym, wysłuchaliśmy opowiadania o żabce, której nie podobał się jej kolor skóry, lecz doszła do wniosku, że jej kolor jest bardzo przydatny, ponieważ bocian nie dostrzegł jej w trawie i jej nie zjadł. Mieliśmy zabawy muzyczne do piosenki „Taniec zielonych żabek” i plastyczne z kolorem zielonym, wykonaliśmy mnóstwo zielonych prac plastyczno-konstrukcyjnych, ale również: dzięki naszym rodzicom mieliśmy zielony akcent w naszym ubiorze i opaski z wizerunkiem zielonej żabki.