Kolorowy dzień w przedszkolu – zielony

W naszej grupie odbył się kolejny kolorowy dzień – tym razem był to kolor zielony. Zielony kolor kojarzy się z wiosennymi liśćmi, letnią trawą, dojrzałym groszkiem. Głównym celem zajęć było propagowanie wśród najmłodszych zdrowego odżywiania. Nasze przedszkolaki brały udział w aktywnościach związanych z promocją zdrowia. Na początek dnia dzieci zjadły pyszne śniadanie – kanapki z twarożkiem i zielona papryką. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczne z wykorzystaniem plasteliny oraz odbyły się zajęcia i rozmowy związane z naszym zielonym ogródkiem. Nie zabrakło zabaw sportowych z wykorzystaniem zielonych przyborów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zielone szczudła na których przedszkolaki ćwiczyły swoją sprawność fizyczna i równowagę. Nasze dzieci już wiedzą, jak ważne walory odżywcze, mają zielone warzywa i owoce oraz wpływ świeżego powietrza na zdrowie.