Wycieczka do Straży Pożarnej

6 maja dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Pamiętały o święcie strażaków obchodzonym 4 maja wręczając kwiaty przyniesione z domu. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.  Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.