Ahoj przygodo! Piracki Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu na dzieci czekała fantastyczna zabawa pod hasłem „Super Piraci i poszukiwania zaginionego skarbu”.
Po obejrzeniu filmu „Jake i Piraci z Nibylandii” dzieci założyły pirackie czapki i ….. zaczęła się niezwykła przygoda. Ukryty w kopercie list od kapitana Piratów oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Przedszkolaki dały się porwać wodzom fantazji. Plac zabaw zamienił się w Wyspę Piratów. Kolejne koperty z mapami i wskazówkami ukryte były w różnych miejscach ogrodu. Po drodze czekały na dzieci zadania i ćwiczenia sprawnościowe.
Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale! Skarb został odnaleziony! Skrzynia pełna niespodzianek: list od kapitana; pirackie medale i tajemnicza skrzynia z prezentami i słodyczami dla każdego dziecka wywołały duży entuzjazm. Nasi Super Piraci bawili się z radością na podwórku przedszkolnym. Uwieńczeniem zabawy były harce na dmuchanym zamku. Wszystkie dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do sali, by móc obejrzeć odnalezione skarby.