Spotkanie z leśnikiem

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. W naszej grupie 3 czerwca mieliśmy okazję gościć leśników z Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Na początku spotkania pan leśniczy  opowiedział kim jest leśniczy i gdzie pracuje. W dalszej części opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.  W omawianiu tematu pomocna stała się  prezentacja multimedialna, stworzona dla przedszkolaków. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają i nazywają się elementy fauny i flory poszczególnych pięter lasu. Pan Leśnik zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda kleszcz (maskotka). Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za spotkanie i interesujące przedstawienie tematu.