Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji – „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę”

W dniu 16 września dzieci z naszej grupy brały udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji. Panie wyjaśniły dzieciom jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.  Każdy miał szansę przećwiczyć poprawność  bezpiecznego przejścia przez pasy na przejściu w pobliżu przedszkola. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem.  Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji z naszymi przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci podziękowały gościom kwiatami i obiecały stosować w praktyce zdobyte informacje i wskazówki.