Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Były zabawy ruchowo – muzyczne z wykorzystaniem sigumy, zabawy integrujące z wykorzystaniem chusty animacyjnej, utrwalające kolory z wykorzystaniem maty do kodowania junior. Na zakończenie przedszkolaki dostały odznaki ,,Super przedszkolaka” oraz dyplomy z słodka niespodzianką. Był to dzień pełen wrażeń i radości.