Hej kolęda, kolęda

„Wieczór wigilijny” Tadeusz Kubiak
Biały obrus lśni na stole,
pod obrusem siano.
Płoną świeczki na choince,
co tu przyszła rano.
Na talerzu kluski z makiem,
karp jak księżyc srebrny.
Zasiadają wokół stołu
dziadek z babcią, krewni.
Już się z sobą podzielili
opłatkiem rodzice.
Już złożyli wszyscy wszystkim
moc serdecznych życzeń.

Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”, którą w tym roku obchodziliśmy 20 grudnia. Uroczystość grupowa była podsumowaniem projektu edukacyjnego podczas której kultywowaliśmy tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci odświętnie ubrane wyrecytowały wiersz „Wieczór wigilijny” oraz zaśpiewały piosenkę „Panna zielona” i pastorałkę „Od serca do ucha”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania w trakcie koncertu świątecznego online z gościnnym udziałem Majki Jeżowskiej oraz zabaw przy muzyce o tematyce świątecznej. W drugiej części spotkania wszyscy zasiedli do świątecznie nakrytych i udekorowanych wraz z dziećmi stołów. Obiad składający się z  tradycyjnych potraw – barszczu czerwonego oraz pierogów oraz słodkich pierników i mandarynek smakował wykwintnie. Spotkanie świąteczne przebiegło w miłej, serdecznej i ciepłej atmosferze przybliżającej nas do Świąt Bożego Narodzenia.