Wizyta w bibliotece

W dniu 6 listopada 2025 r. dzieci z grupy IV odwiedziły Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim. Celem wizyty było uczczenie Dnia Bohaterów Bajek, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz przypomnienie dzieciom znanych postaci z literatury dziecięcej. Na początku spotkania bibliotekarka powitała przedszkolaków i opowiedziała im o tym, dlaczego obchodzimy Dzień Bohaterów Bajek. Dzieci mogły wymienić swoje ulubione postacie literackie, a także dowiedzieć się, jak powstają książki i skąd biorą się bajkowe historie. Następnie odbyło się głośne czytanie wybranej bajki, które wzbudziło duże zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści oraz występujących w niej bohaterów.  Kolejnym elementem spotkania były zabawy i zagadki literackie, przygotowane specjalnie na tę okazję. Dzieci rozpoznawały bajki po rekwizytach i fragmentach ilustracji, dopasowywały postacie do tytułów książek oraz brały udział w krótkich konkurencjach ruchowych inspirowanych bajkowymi motywami. Wszystkie zadania realizowane były w atmosferze radości i współpracy.
Po zakończonych zabawach dzieci miały czas na oglądanie księgozbioru przeznaczonego dla najmłodszych czytelników. Wielu przedszkolaków z zainteresowaniem przeglądało kolorowe książki i komiksy, zadając bibliotekarce pytania dotyczące ich treści.
Na zakończenie wizyty grupa otrzymała pamiątkowe zakładki do książek oraz zaproszenie do ponownego odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami.
Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej uśmiechu atmosferze. Wizyta w bibliotece nie tylko wzbogaciła dzieci o nowe doświadczenia, ale też zachęciła je do częstszego kontaktu z książką i rozwijania wyobraźni poprzez czytanie.