Dzień Czekolady

Dnia 14.04.2026 r. naszej grupie odbyły się obchody Dnia Czekolady. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z procesem powstawania czekolady, rozwijanie zainteresowań kulinarnych oraz integracja grupy poprzez wspólną zabawę i degustację. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, z czego powstaje czekolada oraz jak wygląda droga od ziaren kakaowca do gotowego produktu. Dzieci uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i edukacyjnych związanych z tematyką czekolady. Nie zabrakło również prac plastycznych, zagadek i quizów.  Największą atrakcją dnia była degustacja rozpuszczonej czekolady z owocami na patyczkach. Dzieci z ogromną radością zanurzały owoce w czekoladzie i próbowały przygotowanych smakołyków. Zajęcia sprawiły przedszkolakom wiele przyjemności oraz pozwoliły rozwijać samodzielność i kulturę spożywania posiłków. Obchody Dnia Czekolady przebiegały w radosnej i serdecznej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz nowych doświadczeń.