W dniach poprzedzających majowe święta dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach poświęconych Świętu Pracy, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętu Konstytucji 3 Maja.
Celem prowadzonych działań było rozwijanie postaw patriotycznych, poznawanie symboli narodowych oraz budowanie poczucia przynależności do ojczyzny.Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie polskich symboli narodowych – flagi, godła i hymnu. Uczyły się właściwej postawy podczas słuchania hymnu narodowego oraz rozmawiały o tym, czym jest ojczyzna i dlaczego należy szanować symbole narodowe.
Wykonały prace plastyczne związane z tematyką majową, między innymi flagi Polski, kotyliony oraz godło narodowe. Sala została udekorowana w barwach biało-czerwonych. Zajęcia związane ze świętami majowymi były dla dzieci wartościową lekcją patriotyzmu i okazją do rozwijania szacunku wobec tradycji oraz historii naszego kraju.











