Dzień Strażaka

5 maja wybraliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, aby złożyć życzenia i wręczyć strażakom z okazji ich święta. Panowie strażacy byli bardzo mili i chętnie oprowadzili po ich miejscu pracy. Nasze Przedszkolaki były zachwycone możliwością bliższego poznania tego zawodu poprzez obejrzenie wnętrza, a nawet możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz remizy strażackiej. Przedszkolaki zobaczyły gdzie panowie strażacy ćwiczą, przebierają się przed udziałem w akcji ratunkowej, a nawet gasiły „pożar” wężem strażackim.. Na zakończenie spotkania strażacy poczęstowali dzieci cukierkami.