Wizyta u Strażaków

Przedszkolaki z naszej grupy wraz z innymi dziećmi z przedszkola wybrały się z wizytą do KP Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.  Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie i entuzjazm u dzieci.  W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wielkie, czerwone wozy strażackie, do których każde dziecko mogło wejść. Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwość praktycznych działań z użyciem węża strażackiego – „gaszenie pożaru”. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze, a o pracy strażaka opowiadał  nam także tata Beniamina, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. DZIĘKUJEMY.