W kwietniu, w ramach realizacji edukacji ekologicznej oraz programu ,,Czyste powietrze wokół nas”, nasze przedszkolaki poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Dzieci uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne, poznały trudne słowo recykling. 19 kwietnia nasza grupa wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W lesie dzieci miały okazję zaobserwować niektóre rośliny i małe zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Nasze przedszkolaki już wiedzą, jakie ważne znaczenie dla nas wszystkich ma dbałość o czyste powietrze, wodę i ziemię.Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.