Polskie miasta w baśni i legendzie

12 grudnia dzieci z grupy VI pojechał do Kina Forum w Bolesławcu na musical  pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendy i baśnie związane z historią najważniejszych miast w Polsce. Wraz z chłopcem Dyziem i panem Dionizym przeniosły się za sprawą czarodziejskiego rogu, w dawne czasy, odwiedzając Kraków, Warszawę, Poznań, Toruń i Kruszwicę. Wyjazd na przedstawienie teatralne przyczynił się do pogłębienia postaw patriotycznych naszych wychowanków. Poszerzył ich wiedzę na temat miast i legend polskich. Był okazją bezpośredniego obcowanie ze sztuką teatralną.