Dzień Górnika

Z okazji Dnia Górnika „Barbórki” gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela górników z Kopalni Anhydrytu „Nowy Ląd”, który w opowieści z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej wzbogacił wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez górników ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasz gość odpowiadał o pracy w kopalni, używanym sprzęcie i wyglądzie stroju górnika, dowiedzieliśmy się dlaczego to święto nazywamy Barbórką, ile guzików ma górniczy mundur i dlaczego, czapka górnika „czako” ma różne kolory pióropuszy. W ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” zaprezentowano dzieciom utwór literacki o trudnej pracy górnika przeczytany przez załogę górników z Kopalni Anhydrytu „Nowy Ląd”. Na zakończenie dzieci podarowały własnoręcznie wykonane kwiaty składając najlepsze życzenia z okazji święta. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie.