Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji warto przypomnieć, jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe. W rozmowie z dziećmi pani Natalia, intendentka z  naszego przedszkola przekazała wiedzę, by najmłodsi dbali  o prawidłowe nawyki żywieniowe – zaczynając każdy dzień od pełnowartościowego posiłku.  Z tej okazji śniadanie w przedszkolu wyglądało inaczej niż zwykle. Od samego rana przygotowywane zostały produkty, z których dzieci w trakcie śniadania komponowały pyszne i zdrowe kanapki. Na stole pojawiły się kolorowe warzywa, zdrowe wędliny oraz sery. Takie śniadanie daje dobry start na cały dzień, więc dzieci nabrały dużo energii i siły.