Kolorowe Dni w Przedszkolu – Dzień Zielony

20 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Zielony.  Celem zajęć było: poznanie właściwości odżywczych warzyw i ziół z własnych ogródków oraz poznanie warzyw sianych na wiosnę. Dzień zaczął się od zgromadzenia, znalezienia wszystkich przedmiotów w kolorze zielonym znajdujących się w sali. Następnie w trakcie śniadania dzieci przygotowywały samodzielnie ,,zielone” kanapki z: zieloną papryką, ogórkiem, szczypiorkiem oraz roszponką. Na drugie śniadanie przedszkolaki przygotowały zdrową przekąskę ,,zielony talerz rozmaitości”, który składał się z: gruszek, kiwi i winogron. Na podwieczorek była niespodzianka – zielona galaretka.
Na zakończenie zajęć założyliśmy hodowlę rzeżuchy i szczypiorku, na wiosenne kanapki.