Międzynarodowy Dzień Kota

Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą koty, a my obchodziliśmy je 19 lutego. W tym dniu przedszkolaki przyniosły pluszaki i zabawki koty, ale nie spodziewały się, że czekała na nich niespodzianka w postaci prawdziwego kota. Pani Lidzia odwiedziła nas ze swoim milusińskim Mruczkiem – kotem brytyjskim. Opowiedziała o  różnych rasach kotów oraz o trybie życia swojego kotka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu z Mruczkiem, który dał się nawet pogłaskać. Na koniec przedszkolaki ułożyły w całość zdjęcie przedstawiające kotki i przykleiły je na kartkę. Był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze. Bardzo dziękujemy za przyniesiony pokarm dla kotków ze schroniska, a nauka empatii w stosunku do zwierząt na pewno zaowocuje.