Międzynarodowy Dzień Sportu

W piątek 5 kwietnia w grupie IV pod hasłem ,,Ruch to zdrowie” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu. Ten dzień był okazją do propagowania zdrowia i sportowych aktywności a także rozwijania zainteresowań w dziedzinie sportu. Na początek przedszkolaki odbyły pogadankę o zdrowym stylu życia, następnie w ogrodzie przedszkolnym wzięły udział w różnych  konkurencjach sportowych. Zajęcia sportowe dzieci rozpoczęły od rozgrzewki, a następnie przedszkolaki  miały okazję ocenić swoje umiejętności i móc się zmierzyć w różnych konkurencjach m.in w biegu między pachołkami  i przeskokami przez drabinkę,  z toczeniem piłki między,  skokami na piłce „skoczce”, przenoszeniem piłeczek na łyżce  oraz rzutem kółkami na pachołek. Zwieńczeniem naszej zabawy było przeciąganie liny między dziewczynkami i chłopcami. Wykonanie ćwiczenia sprawiło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie.