Pracownicy Polskich Kolei Państwowych

Dnia 27 listopada nasze przedszkole odwiedzili pracownicy kolei. Zaproszeni goście przeprowadzili ciekawe  interaktywne zajęcia dla dzieci dotyczące bezpiecznego zachowania  się na drodze oraz przepisów ruchu drogowego i kolejowego. Opowiedzieli nam o swojej pracy i odpowiadali na pytania małych „ciekawskich” przedszkolaków.  Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z pracownikami kolei, zapoznać się ze  specyfiką jego pracy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co robić, a czego  unikać na drodze i w jej pobliżu, aby nie być narażonym na niebezpieczeństwo. Przy okazji akcji dzieci otrzymały odblaskowe  przedmioty, które mimo swoich niewielkich rozmiarów, mają wielokrotnie nieocenione znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci. Na zakończenie dzieci złożyły panom serdeczne podziękowania oraz wręczyły kwiaty. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze oraz przyczyniło się do pogłębienia wiedzy na temat zawodu kolejarza.