Święto Niepodległości

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, z udziałem przedstawicieli władz miasta oraz instytucji. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Pani Mariola Szczęsna, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Dawid Kobiałko, Inspektor Oświaty – Pani Justyna Wrzesińska, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Pani Teresa Wachal, Prezes Koła Sybiraków – Pan Jarosław Trościanko, I Zastępca Komendanta Powiatowej Policji, Pan Wojciech Pawluk, pracownik Biblioteki Publicznej – Pani Anna Paszczyńska, pracownik PSSE – Pani Sylwia Paraniak, Starszy Brygadier Komendanta Straży Pożarnej – Pan Mariusz Mróz, zastępca Nadleśniczego – Pan Tomasz Jankowski. Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej Ojczyzny. Podczas uroczystości każda grupa zaprezentowała przygotowany program artystyczny: dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, także wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i wspólne uczczenie tego ważnego święta.