Wizyta Górnika w przedszkolu

4 grudnia obchodzone jest święto górników – Barbórka. Z tej okazji, 05.12.2023 r. w naszym przedszkolu, gościł górnik z Kopalni Anhydrytu Nowy Ląd . Nasz gość opowiadał dzieciom jak wygląda Jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy. .Dzięki prezentacjom multimedialnym oraz filmom edukacyjnym dzieci zobaczyły, na czym polega praca górnika. Obejrzały maszyny oraz narzędzia górnicze. Usłyszały wiele ciekawostek związanych z kopalnią i zawodem górnika.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć galowy mundur górnika, poznać jego poszczególne elementy ich znaczenie oraz symbolikę. Z zainteresowaniem oglądały ubiór, w którym górnik pracuje na co dzień oraz sprzęt, w jaki jest wyposażony zjeżdżając pod ziemię.
Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy.