Dzień Dyni

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszej grupie święto to obchodziliśmy 9 listopada, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci wraz panią przecięły wielką dynię na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Zabawy badawcze bardzo się podobały. Każdy mógł dotknąć miąższu dyni, wyciągnąć pestki , powąchać i oglądnąć wybrane elementy z pomocą lupy. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.